15
Тра

Хто як будує і навіщо

Минулого разу ми говорили, як відбивається в архітектурі его сильних світу цього. Сьогодні розповім, як випендрюються самовиражаються через архітектуру в різних країнах в наші дні.

У кожній країні свої зірки і півмісяці. І дивують теж різним.

В арабських країнах хтось розумний зрозумів, що нафтодолари кінцеві, і коли вони закінчаться, потрібно буде щось продавати. І почали будувати хмарочоси, які створюють привабливість: туристичну, інвестиційну, бізнесову. Як Манхеттен – тільки більше. Вище, більше, багатше. Шалена боротьба людини (і його грошей) з природою народжує тут штучні острови і лижні курорти в пустелі.

У Сінгапурі – водоспади і висячі сади всередині аеропорту і видовий басейн на 55 поверсі. Там все міксується з основами релігійних підвалин. Водоспади в аеропорту – це відображення ідеї єднання з природою, пошуку гармонії. Залучити не тільки інвестиції, але й емоції.

У Токіо – сад з лататтям посеред хмарочосів. Про те, щоб шукати радість в єднанні з природою. Відчувати себе добре – значить гармонійно брати участь у великому процесі життя, а що квартира маленька і без позолоти – справа десята. Випендрюватися взагалі не в їх традиціях.

В теорії можна побудувати що завгодно і де завгодно. На практиці архітектура – це завжди частина культурного коду країни, а спроби бути іншим … Втім, про це наступного разу.