Аеропорт

Будівля аеропорту в Черкасах – один з найскладніших і найцікавіших проектів для студії.
По-перше, тому, що за технологічною складністю з ним можуть змагатися, напевно, хіба що медичні споруди.

По-друге, через складність розміщення великих потоків людей одночасно. Адже наша мета – створювати не тільки функціональні, але і комфортні простори, в першу чергу, для людей.

Це на диво тонкий і складний проект за своєю інженерною начинкою. Для її реалізації ми перезнайомилися з усім Украерорухом, вивчили вздовж і поперек інженерну безпеку Борисполя і Жулян, практично на четвереньках досліджували кожен сантиметр їх багажних стрічок і сортувальних приміщень, обзавелися неймовірною кількістю знайомств в авіа сфері, пройшли через таку кількість погоджень і експертиз, яка взагалі в розумі не вкладається … І цей перелік можна продовжувати нескінченно.

Але з точки зору естетичного проектування проект не найскладніший. Навіть навпаки, його загальна концепція повинна бути максимально простою – щоб задовольнити смаки великої кількості людей. Крім того, як це часто буває у випадку з держзамовленнями, ми працювали з неймовірно обмеженим бюджетом.

При цьому ми розуміли, що уникнути покупки сканерів, радіолокаторів і іншого устаткування не вдасться. А значить, – сюди піде основна частина бюджету. На дизайн і архітектуру залишиться вкрай мало. Тому розраховувати потрібно було кожен крок дуже раціонально. Особливо з урахуванням того, що ми мали справу з реконструкцією, а не проектуванням з нуля. А значить, були обмежені вже наявними вихідними даними.

Так у нас «народилися» літачки: оцинковані мініатюрні моделі, розміщені на звичайних підвісах фасадного каркасу і відлиті на місцевому заводі. Завдяки чому навіть на їх транспортування витрачатися практично не довелося.

Фасад будівлі прикрашає портрет Тараса Шевченка. Причому, виконаний він з металевих букв, які складаються в один із найвидатніших творів поета – «Заповіт». Такого ефекту вдалося досягти за допомогою різного розміру і товщини букв, розташованих на площині певним чином.

Чому саме Шевченко? Коли виникло питання, як надати будівлі аеропорту обласної identity, ні у кого з команди не виникло сумнівів, хто саме повинен бути зображений на фасаді. Більше в жодній області Тарас Григорович не є настільки ключовою фігурою, як на рідних Черкаських землях.

Основну фасадну систему склопакетів довелося використовувати більш дорогу. Їй належить витримати значний потік людей, а все, що піддається такій жорсткій експлуатації, дешевим бути не може.

В результаті у нас вийшло відмінне раціональне рішення для Черкаського аеропорту: бюджетне там, де це можливо і стабільне там, де це потрібно.