Музей пам’яті жертв Голокосту

Робота над соціальними об’єктами – це завжди велика відповідальність.
Робота ж нам проектом Музею пам’яті жертв Холокосту була відповідальною подвійно.

Адже тут мова йшла не стільки про ефективне вирішення для його комфортного користування великими групами людей (як це часто буває з державними замовленнями). Тут важливо було розробити рішення, відповідне значущості самої ідеї майбутньої будови. Підкреслити вагу того цінного уроку, який людство повинно винести з цієї трагедії.

Це проект будівлі, який об’єднає під своїм дахом розрізнений ансамбль пам’ятних знаків різного часу в єдине ціле. Він створить новий будинок для експозиції старого музею на Великій Арнаутській.

Складно і відповідально запропонувати людям розділити пам’ять про ті страшні події в просторі з каменю, металу і скла. Створити образ будівлі, в якому полум’я стане меморіальним вогнем в пам’ять про всіх знищених фашистами євреїв, а музейні кімнати – стежкою невинних людей перед смертю.

Інтер’єр експозиції – своєрідна метафора, чорно-біла канва подій усього періоду Голокосту в Одеській області. Цей архітектурний комплекс увічнює цінність людського життя.

Реалізація проекту такого значення під егідою Одеської регіональної асоціації євреїв – це велика честь і відповідальність перед кожним, хто втратив рідних і близьких. Це данина поваги людському героїзму.
Пам’ятати щоб жити.