Одеський зоопарк

Проектуючи будь-який міський об’єкт, ми проводимо попередній аналіз навколишнього середовища, всіх вступних даних і тих завдань, які він повинен вирішити. А це важливо за роботи з делікатними державними замовленнями і, особливо, в рідному місті.

Хорошим прикладом успішності такого підходу буде реконструкція Одеського зоопарку. Це непроста історія: сам по собі парк стоїть на Першому Одеському кладовищі, в історичні докази якого можна уткнутися вже на глибині 50 сантиметрів (звірятка і так часом викопують кісточки засновників Одеси).

Тут потрібен альтернативний підхід: раз не можна копати, будемо насипати. Спочатку міська влада дивиться на проект з неприхованою недовір’ою. Потім розуміє, що ідея більш ніж здорова: насип поверх існуючого рівня не тільки допоможе сформувати надійні фундаменти під усі споруди, а й збільшить експозицію парку. Спочатку візитер буде проходити нижню алею, потім підніметься анфіладою містків на верхню, звідти спуститься в кафе, потім знову повернеться до кліток і, в кінцевому підсумку, вийде на стартовий майданчик. А це і є рішення другої з головних проблем, – малої площі парку.

Крім того, є маса випливаючих проблем. Ми постаралися вирішити їх всі, проаналізувавши світовий досвід і створивши окреме рішення для Одеси з однією лише умовою – «не копати».

В результаті наш проект:

Такий проект в черговий раз доводить, що ми вміємо знайти унікальне рішення для будь-якої ситуації. Не факт, що найдешевше, але точно унікальне. І реальне в реалізації.